Tema.Market WP E-Ticaret Teması

Mükemmeliyetçiler İçin Geliştirildi. / Tema Dökümantasyon Versiyon 1.0


Giriş


Müthişsin! Temamızı satın alarak bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederim.
Temamızın lisansını ömür boyu kullanma hakkınız bulunuyor. İlk 6 ay ücretsiz destek ve güncelleme ile birlikte temanız ile ilgili olsun veya olmasın tüm soru ve sorunlarınız için bize mail atabilirsiniz.
Unutmayın : Destek paketi alma zorunluluğunuz bulunmuyor. Dökümantasyonumuz sayesinde istediğiniz gibi kullanmanızı sağlayacağız.

Bu dökümantasyon, temayı özelleştirmeniz için her adımında size yardımcı olmak içindir. Lütfen bu temanın nasıl yapıldığını ve uygun şekilde nasıl düzenlendiğini anlamak için dökümantasyonu dikkatlice okuyun. Bu temayı özelleştirmek için Herhangi bir HTML veya CSS bilgisi gerektirmez.

Gereksinimler

Bu temayı özelleştirmek için aşağıdaki eklentilere ihtiyacınız olacak.

 1. WPBakery Page Builder
 2. Slider Revolution
 3. See Çekirdek

Not : Bu eklentilerin tamamı temayla birlikte size iletilmektedir.
Kişileştirmeleriniz sırasında yaşadığınız hatalar için bize mail atabilirsiniz.

WordPress Kurulumu #üste çık

Wordpress Kurulumu bir çok hosting firmasının sağladığı Hosting panelinizde bulunacak olan Hızlı kurulum aracını kullanabilirsiniz. Eğer yoksa lütfen aşağıdaki işlemleri takip edin.
Wordpress Kurulumunun tarafımızdan yapılmasını isterseniz. Bu adresten Satın alabilirsiniz.


1. FTP ile aktarım

Wordpress üzerinden indirdiğimiz .zip dosyasını Filezilla gibi bir FTP aktarım programı ile public_html/httpdocs klasörü içerisine yükleyebilirsiniz.

1. cPanel/Plesk Aktarım

Wordpress üzerinden indirdiğimiz .zip dosyasını hosting panelinizden dosya yöneticisi alanına atabilir ve public_html/httpdocs klasörleri içinde zip dosyasını açabilirsiniz.

Wordpress'i İndir. Wordpress Kurdur

Tema Nasıl Kurulur? #üste çık

WordPress admin paneli ile yükleyin

Temanızı yüklemek için kullanabileceğiniz ilk adım Wordpress admin panelidir. Temalar > Yeni Ekle > Tema Yükle alanından temanızı seçerek aktarımı başlatabilirsiniz. Aktarım tamamlandığında aktif etmenizi isteyecektir.

Kurulum Hizmeti Alın(İlk Kurulum ücretsizdir.) Soru Sor

FTP ile tema yükleme

FTP ile aktarım yapmak için Filezilla gibi bir program kullanmanızı öneriririz. Aşağıdaki adımları takip ederek kurulumunuzu yapabilirsiniz.

 • public_html/httpdocs > wp-content > themes klasörüne indirdiğiniz dosya içerisindeki tema dosyanızı yükleyebilirsiniz.
 • Temayı yükledikten sonra Wordpress Admin panelinizden Temalar > Alanından temanızı aktif hale getirebilirsiniz.

Önemli Eklentiler #üste çık

Visual Composer

Premium Düzenleyici eklentisi sayesinde Tüm düzenlemelerinizi yapın.

Slider Revolution

Premium Slider eklentisi düşüncenizi tasarlamanın kolay yolu

Tema kurulumu sonrası tüm eklentiler size uyarı olarak gelecektir ve tek tıklama ile eklenti kurulumlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu eklentiler temanın tam performans ile ve eksizsiz çalışmasını sağlayacaktır.

Demo Aktarım #üste çık

Demo kurulumu için 2 farklı seçeneğimiz bulunmakta. ilk aktarım için demo aktarımını seçerken daha sonrası için yeni eklenen görünümleri görmek için sayfa'yı seçeneğini içe aktarmamız yeterlidir.

Full Demo Aktarım - #üst

 • 1. Adım - Wordpress admin panelinizden Görünüm > Import Demo Data > Demo İçerik
 • 2. Adım - Slider Aktarımı için tema dosyanız içinde bulunan /dummy klasörü içindeki slider seçeneklerinden istediğinizi seçerek Slider Revolution > Import alanından içe aktarabilirsiniz. .
 • 3. Adım - Header Seçeneklerimizi aktarmak için See Aktarıcı > Header Yapılandırma > İçe aktar alanından size verilen txt dosyasının içerisindeki kodları kopyalayarak içe aktarabilirsiniz..
 • 4. Adım - Anasayfa seçimi için Ayarlar > Okuma > Sabit Sayfa seçeneğini kullanarak Anasayfa için beğendiğinizi seçerek Yazı sayfaları için Blog sayfasını seçebilirsiniz.

Sayfa Aktarımı - #üst

Bu aktarım size yeni eklenen sayfaları eklemenizi sağlayacaktır..

 • Tek adımda - Görünüm > Demo Import Data > Sayfalar alanından içe aktarım yaparak sayfalar alanından tüm sayfaları görebilirsiniz..

Revolution Slider içe aktarım #üste çık

Temamızın Slider seçeneklerini aktarmak için tek yapmanız gereken. Slider Revolution sayfasına giriş yaparak aşağıdaki adımları izlemek olacaktır.

Slider Aktarım

 • 1. Adım - Slider Revolution menüsüne giriş yaparak Import slider alanından slider seçeneğinizi aktarabilirsiniz..
 • 2. Adım - New Slider seçeneğini kullanarak yeni slider seçenekleri oluşturabilirsiniz..

Header Yapılandırma #üste çık

Header yapılandırma işlemlerimizi aşağıdaki gibi yapabiliriz..

Varsayılan Header Seçenekleri

 • 1. Adım - 9 Farklı hazır header seçeneğinden herhangi birini seçebilir veya kendiniz de oluşturabilirsiniz..
 • 2. Adım - Logo Ekleme işlemlerinizi Header renk düzenlemelerinizi bu alandan yapabilirsiniz..
 • 3. Adım - Menü poziyonu, Sepet, karşılaştır, isteklistesi gibi bir çok seçenek te burada bulunuyor.

Kendi Headerini oluştur

Seethemes olarak sunduğumuz bu aktarıcı sayesinde kendi headerinizi oluşturmak çok kolay..

 • 1. Adım - Üst Bar için düzenlemelerinizi yapın.
 • 2. Adım - Ana alan için düzenlemelerinizi yapın.
 • 3. Adım - Alt Header alanlarını oluşturun.

Tema ayarlarını nasıl kullanırım? #üste çık

Genel Ayarlar - #üste çık

Genel ayarlar Favicon belirleme ve 404 sayfası oluşturma gibi özel alanlar içermektedir. Bu alanda yapacağınız işlemler tüm sitenize yansıyacaktır.

Genel ayarlar > Mobil Alt Menü alanı ise menü etiketleri gösterilecek menüler şeklinde belirlenmektedir.


Genel Düzen - #üste çık

Sitemizin genel düzenini belirlemek için kullanılan "Sidebar Pozisyonu ve boyutu,Site Genişliği ve mobil cihazlar için sidebar" gibi özellikleri belirlemektedir.


Sayfa Başlığı(Breadcrumb) - #üste çık

SAYFA BAŞLIĞI, RENGİ VE ARKA PLANI, SEÇENEKLERİ, AYARLARI, gibi genel başlıklar altında oluşturulan bu alanda sizin breadcrumb ayarlarınızı yapmanız için oluşturulmuştur.


Footer - #üste çık

Footer Ayarlarımız standart ayarlar dışında Footer düzeni özelliğini barındırmaktadır. 12 farklı footer düzeni ile mükemmel bir footer oluşturabilirsiniz. Footer için seçtiğiniz görünüm sonrasında Görünüm > Bileşenler alanında buna uygun olarak footer bileşenleri eklenecektir.


Font Ayarları - #üste çık

Font ayarlarımız oldukça detaylı, bu yüzden bunun ile alakalı özel bir menü ekleyeceğiz. Bu menü eklenene kadar resme tıklayarak standart ayarlarınızı yapabilirsiniz ancak özel font yükleme gelişmiş font ayarları gibi seçenekler eklenecek makele de daha detaylı olarak anlatıalcaktır.


Stiller ve Renkler - #üste çık

3 Farklı resimle gösterdiğimiz stiller alanımızda Renk değişimi, buton seçenekleri ve form seçenekleri bulunmakta. Bu alanlardan tüm değişikliğinizi yaparken kendinize en uygun stilleri seçebileceksiniz.


Blog - #üste çık

Seo Konusunda çok güçlü olan temamız blog konusunda sizlere tüm ayarları sunuyor. Düzen, Dizayn, Stili, Detay tasarımı, header seçeneği, Eski/Yeni Yazılar, yazar, ilgili yazılar gibi seçenekleri sizlere sunmakla kalmıyor tamamını sizin isteğiniz üzerine değiştiriyor..

Mağaza - #üste çık

Mağaza özellikleri oldukça detaylı olarak anlatımını aşağıda "Mağaza Ayarları" menüsünde eklenmiştir, Mağaza Ayarları seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ürün Sayfası - #üste çık

Ürün Detay sayfası özellikleri oldukça detaylı olarak anlatımını aşağıda "Ürün Detay Ayarları" menüsünde eklenmiştir, Ürün Detay Ayarları seçeneğine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap/Kayıt Ol - #üste çık

Giriş/Kayıt işlemleri için müşterilerinize vermek istediğiniz bilgileri paylaşabileceğiniz bir alan ile birlikte gelen bu ayarlar size ekstra olarak Google ve Facebook ile giriş yap seçeneğinide sunmakta, bu alanların kurulumu ile alakalı detaylı bilgi "Google giriş API ve Facebook giriş API" alanlarında belirtilmektedir.

Sosyal Profiller - #üste çık

Sosyal Profiller için 2 farklı seçenek bulunmakta, bunlardan 1incisi Paylaşım paylaşım seçeneklerinde herhangi bir sosyal medya url bilgisi girmeniz gerekmiyor ziyaretçileriniz siteniz üzerinden direk paylaşım yapabiliyor. 2inci ise takip et özelliğidir. Hangi hesaplarınız üzerinden takip edilmek istiyorsanız bunlara tam url girmeniz yeterli olacaktır.

Performans - #üste çık

Seo kadar site performansı da çok önemlidir. Performans içinde bir çok eklenti bulunuyor ancak biz sizi burada üzmeden herşeyi tema içine entegre ettik, lazy load ile sayfayı kaydırdıkça yüklenen resimler, JS dosyalarını birleştirme, CSS dosyasını küçültme, gibi bir çok özellik bulunmaktadır.

Diğer - #üste çık

Özel Slider seçeneği ekleme, android cihazlara özel tarayıcı rengini değiştirme gibi özel ayarların bulunduğu paneldir.

Bakım - #üste çık

Artık bakım aşamasında sayfası için bir eklenti indirmeye ve bu eklentilerdeki tasarımları kendinize göre ayarlamak için ücret ödemeniz gerekmiyor, tek yapmanız gereken bu alandan bakım modunu etkinleştirerek bakım için belirlediğiniz sayfayı seçmek.

Yardım & Destek #üste çık

Temayla alakalı tüm soru ve sorunlarınız için bir mail kadar uzağınızdayız. destek@seethemes.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Tema ile Sunulan Eklentiler

Temamız ile sunulan eklentileri sizin için listeledik. Bu eklentilerden bazılarını destek@seethemes.com adresine mail atarak bizden talep edebilirsiniz. WP E-Ticaret SEETHEMES

 • 1. Slider Revolution - Premium Slider
 • 2. Autoptimize - Optimizasyon
 • 3. Contact Form 7 - Tüm iletişim sayfaları
 • 4. İyzico Woocommerce - Woocommerce iyzico ödeme yöntemi
 • 5. NinjaPos - Tüm Bankaların Sanal Posu(ÜCRETSİZ)
 • 6. Woocommerce - E-Ticaret Alt yapısı
 • 7. MailChimp - Toplu Mail ve Kayıt Sistemi
 • 8. Safe SVG - SVG yüklemenizi sağlar
 • 9. See Core - Tema Eklentisi
 • 10. Yith Woo Wishlist - İsteklistesi Eklentisi
Temanın Bazı Özellikleri

Temayla birlikte size sunulan bazı özellikleri tekrar burada belirttik. WP E-Ticaret SEETHEMES

 • 1. LayzLoad - Resimleri Kaydırdıkça Yükle
 • 2. Pop-Up - Ziyaretçilerinize Pop-up açın
 • 3. Header Yapılandırma - Kendi Headerinizi oluşturun
 • 4. Performans - Site Hızınızı Eklentisiz Hızlandırın
 • 5. Özel Slider - SeeThemes'e özel Slider Seçeneği

Sürüm Geçmişi (Değişiklikler) #üste çık

Sürüm geçmişi (changelog.txt) dosyasını wp-e-ticaret.zip Klasör veya tema satış sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Bu temayı aldığınız için bir kez daha teşekkür ederim. Başta söylediğim gibi, bu temayla ilgili herhangi bir sorunuz olursa, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım.


Sürüm Geçmişi


                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    Version 1.0.0 - 24 Haziran 2019
                    -----------------------------------------------------------------------------------------

                    - Tema Ayarları Fixlendi
                    - 10 Adet Anasayfa Tasarımı Eklendi
                    - Header Yapılandırma sistemi dahil edildi.
                    - Tema.Market Lisans sistemi oluşturuldu.
                    - 9 Farklı Ürün listeleme seçeneği eklendi. 
                    - 4 Farklı Kategori seçeneği eklendi.
                    - Resim Hizalama seçenekleri Eklendi
                    - RTL uygun hale getirildi(Arapça, İbranice, Farsça)
                    - BreadCrumb ayarları entegre edildi.
                    - Performans Özellikleri Eklendi.
                    - Tek Tıklama ile Demo kurulumu Eklendi.
                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    Version 1.0.1 - 10 Temmuz 2019
                    -----------------------------------------------------------------------------------------

                    - Pazaryeri Ayarları Fixlendi
                    - Yeni Görünüm Eklendi
                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    Version 1.0.2 - 11 Temmuz 2019
                    -----------------------------------------------------------------------------------------

                    - Yeni Görünüm Eklendi
                    Version 1.0.2 - 11 Temmuz 2019 
                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    - Yeni Görünüm Eklendi. 
                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    Version 1.0.3 - 2 Şubat 2020
                    ----------------------------------------------------------------------------------------- 
                    - Woocommerce Yeni sürümü uyumlulukları tamamlandı. 
                    - Optimizasyonlar eklendi ve performans arttırıldı. 
                    - Yeni Görünümler Eklendi. 
                    ----------------------------------------------------------------------------------------- 
                    Version 1.0.4 - 10 Mayıs 2020 
                    ----------------------------------------------------------------------------------------- 
                    - Bazı Hatalar giderildi. 
                    - Sayfa Optimizasyonları yapıldı. 
                    - Yeni Görünümler Eklendi. 
                    ----------------------------------------------------------------------------------------- 
                    Version 1.0.5 - 11 Ağustos 2020 
                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    - Bazı Hatalar giderildi. 
                    - Woocommerce Sürüm güncellemesi yapıldı. 
                    - Demo aktarıcı tamamen entegre hale getirildi 
                    -----------------------------------------------------------------------------------------
                    Version 1.0.6 - 18 Ağustos 2020 
                    ----------------------------------------------------------------------------------------- 
                    - Eklenti Güncellemeleri düzenlendi.
                    -----------------------------------------------------------------------------------------

                   

Telif hakkı ve lisans #üste çık

Temanın Tüm kodlaması SeeThemes'e aittir.

Tema Lisansı tema.market lisans sistemi ile gerçekleştirilmekte.